Koniec z kolejkami na poczcie dla firm!

Share
Koniec z kolejkami na poczcie dla firm!
1 vote, 6.00 avg. rating (88% score)

Jesteś przedsiębiorcą? Czy zdarza Ci się wysyłanie faktur VAT do kontrahentów pocztą polską? Pomyśl, jakie wspaniałe byłoby to, gdybyś już nigdy więcej nie musiał stać w kolejkach, które wydają się wizytówką poczty. Brzmi niewiarygodnie? No cóż… muszę Cię zmartwić – nic nie zapowiada ucywilizowanie obsługi klienta na poczcie, można jednak od tej poczty się uniezależnić.

I wcale nie będę proponowała Ci korzystania z usług którejś z firm kurierskich, gdyż nie jest to rozwiązanie korzystne finansowo dla każdego przedsiębiorcy. Sprawę można rozwiązać o wiele łatwiej i szybciej, a na dodatek za darmo.

Wystarczy, że zaczniesz korzystać z udogodnień, które w ostatnich czasach przygotował dla przedsiębiorców ustawodawca. Przede wszystkim – nie musisz już podpisywać wystawionych przez siebie faktur. Faktura VAT bez podpisu ma taką samą moc, jak ta podpisana. Nie musisz także zamieszczać na fakturze informacji: „oryginał” oraz „kopia”. Tym samym – nie musisz nawet drukować wystawianych przez siebie faktur VAT. Wystarczy, że będziesz korzystał z systemu księgowego, który pozwala Ci na wystawianie elektronicznych faktur. Jeśli już to robisz – czas zatrudnić Twoja skrzynkę pocztową do wysyłania faktur do klientów.

Oczywiście – w zależności od programu / platformy, którą wybierzesz – faktury VAT będą wysyłane automatycznie do odbiorcy, albo Ty sam będziesz musiał załączyć je do maila. Ja preferuję zintegrowane systemy ze skrzynką odbiorczą, Tobie polecam wybór takiego systemu, który da Tobie najwięcej korzyści. Jednak jestem pewna, że gdy raz zaczniesz wysyłać wystawione faktury VAT on-line – już nigdy nie zatęsknisz za stosami drukowanych papierów i kopert, a tym bardziej za kolejkami do okienka na poczcie (i opłatami z tym związanymi).

Pozostałe wpisy o finansach i biznesie:

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: Tynk silikonowy Lakma, vetrex okna bielsko biała, zeltiq Warszawa, Stojaki na ulotki - Brooklyn, ra nails lakier hybrydowy, kaplica Santori, Drepo zadaszenia tarasów, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, złomowanie auta tarnobrzeg, CPE Gliwice, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050
Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00 - Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10 - laweta Golub-Dobrzyń - Amplituner AV Yamaha RX-A750 - Primacon przenośniki rolkowe - przeszczep chrząstki warszawa - Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01 - tablice aluminiowe Paraga Centrum - Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15 - Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90 - Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20
top