Początkujący przedsiębiorca a usługi księgowe

Share
Początkujący przedsiębiorca a usługi księgowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Każdy początkujący przedsiębiorca wie, ile nakładów finansowych jest potrzebnych, aby rozkręcić własny biznes. Szczególnie w początkowej fazie rozwoju firmy właściciel musi liczyć się z każdym groszem, bo to czas, gdy do interesu się dokłada, a zysków na razie próżno szukać.
Czy warto zatrudnić profesjonalne biuro rachunkowe?

Początkujący przedsiębiorca oszczędza więc na wszystkim – zatrudnia minimalną ilość pracowników, wybiera najtańszy lokal i współpracuje tylko z tymi, którzy oferują mu najtańsze rozwiązania. Nierzadko zdarza się, że właściciel większość rzeczy robi sam – począwszy od remontu lokalu, poprzez osobiste dostarczanie towaru, a na samodzielnym rozliczaniu księgowym skończywszy. Jednak nasuwa się pytanie: czy warto samodzielnie prowadzić księgowość firmy, gdy nie jest się zawodowym księgowym? Usługi księgowe to koszt oscylujący w granicach 700-2500 tysiąca złotych dla niewielkiej firmy. Ceny są oczywiście bardzo zróżnicowane w zależności od rodzaju i wielkości firmy. Uzależnione są także od branży firmy oraz ilości wymaganej dokumentacji.
Błędy popełniane przez przedsiębiorców

Początkujący przedsiębiorca, próbujący zaoszczędzić na wszystkim, na czym się da, sam zajmuje się księgowością albo powierza to znajomej osobie, która trochę się na tym zna. Jednak w przypadku prowadzenia firmy „trochę” nie wystarczy. Za przestępstwa podatkowe, nawet te popełnione nieświadomie lub wynikające z czyjeś pomyłki, można ponieść dotkliwe konsekwencje. Dlatego, mimo, że usługi księgowe wymagają pewnych nakładów finansowych, nie warto na nich oszczędzać. Konsekwencje tego mogą być o wiele bardziej dotkliwe finansowo. Dlaczego warto zatrudnić profesjonalne, ale i tanie biuro rachunkowe w Warszawie? Przede wszystkim zyskuje się pewność, że dokumentacja będzie prowadzona w sposób rzetelny i solidny, a wszelkie rozliczenia i przekazanie dokumentów do urzędu odbędzie się terminowo. Biuro rachunkowe w Warszawie, w Białołęce czy w jakimkolwiek innym mieście zapewni profesjonalne usługi – w końcu zatrudnia zawodowców z różnych obszarów księgowości. Koszty powierzenia księgowości firmie zewnętrznej są dość duże, szczególnie dla firmy, która dopiero rozkręca swą działalność, jednak w większości przypadków jest to i tak bardziej opłacalne niż zatrudnienie księgowej.

Pozostałe wpisy o finansach i biznesie:

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: biceps 34cm, przesłony wodoszczelne, Gniewiński portal, blog początkującego elektronika, szkiełkowanie kraków, Szamba Betonowe Lesko, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, CPE Gliwice, etykiety inspekcyjne z datą, Vademecum elektryka SEP, kostka fakturowana producent
Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90 - Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11 - akcesoria do łazienki Apavisa - Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00 - Primacon taśmy transportujące - niskonadkładowy haft komputerowy warszawa - gabloty korkowe Paraga Centrum - przeszczep chrząstki warszawa - Lampa wisząca Spinner LED - Amplituner AV Yamaha RX-A750 - Listwa oświetleniowa mardom mdb100
top